Изхвърлиха Рубльов от турнира в Дубай, псува на руски (СНИМКА И ВИДЕО)

Скандал на полуфинала

Полуфиналният мач между Андрей Рубльов и Александър Бублик от АТР 500 турнира в Дубай завърши със скандал и дисквалификация за световния №5.

В единадесетия гейм на третия сет Рубльов се разкрещя на един от лайнсмените. Преди следващия гейм друг рефер, който говори руски, отиде при съдията на стола и каза на Мириам Блай за характера на обидите.

Блай поиска на корта да дойде супервайзорът, а двамата лайнсмени да обяснят за случката, след което дисквалифицира Андрей Рубльов.

Руснакът поиска видеоповторение, обвинявайки официалните лица в лъжа, но му беше обяснено, че това няма да се случи.

В този момент резултатът бе 7:6(4), 6:7(5), 5:6 за руснака и срещата така и не продължи, въпреки че Бублик нямаше нищо против да продължи да играе.