НА ЖИВО: Новак Джокович - Карлос Алкарас

Следете с нас финала на "Уимбълдън"

6-7 - 4-7 в тайбрека и заслужен триумф и втора титла за Алкарас!

6-6 - Алкарас се събра и направи най-доброто в този момент - да вкара третия сет в тайбрек.

6-5 - Старото куче още хапе! Финалът продължава.

5-5 - Карлос стигна до три шампионски точки, но напрежението си каза думата...

4-5 - 0-40, 15-40... Това ли беше всичко в този мач?

4-4 - 40-0, 40-15 и още една крачка към крайния успех.

4-3 - Новак няма право на грешка. И го знае!

3-3 - Стигна се до 40-40 след мощни атаки на Джокера към бекхенда на Алкарас, но испанецът в крайна сметка се измъкна. Тук трябва да отбележим подобрените ретури на Ноле и втората точка за пробив в целия мач, до която той стигна. От друга страна Карлос загуби ритъма на първия си сервис, откъдето дойдоха и главоболията.

3-2 - Стабилният сервис държи Новак в мача.

2-2 - Гейм на нула. Без излишни рискове и с умна игра, Алкарас използва всяка пробойна в играта на Джокович.

2-1 - Не се дава Ноле! 0-30, 15-30, 30-30, 30-40, 40-40 (пет пъти)... Още е в играта.

1-1 - 0-30 и надежда за пробив. Благодарение на невероятната си бързина и придвижване по корта, Карлос изравни 30-30 и до края на трепна въпреки плътните удари на Джокович.

1-0 - Пак на сервис е героят на Сърбия. Този път нещата са под контрол и той взе подаването си. За първи път повежда в мача.

ТРЕТИ СЕТ

2-6 - Отново силният сервис идва на помощ и Алкарас е на сет от втора титла на "Уимбълдън".

2-5 - От 30-0 се стигна се до 30-40 и новият пробив е факт след нова двойна грешка.

2-4 - Още един безпроблемен гейм за шампиона от 2023 г.

2-3 - Добра серия от начален удар и Джокович намалява.

1-3 - 90% ефективност на първия сервис за Карлос и 54% за съперника обяснява случващото се на Централния корт.

1-2 - Двойна грешка и за Ноле тук, но успя да намали изоставането. Трети гейм за него в мача.

0-2 - Испанецът не показва колебания. Физическата мощ на 21-годишния Карлос взима връх. Въпреки двойната грешка за 40-40, той успя за затвърди след брутални сервиси в тялото на Джокович.

0-1 - Отново Новак е на сервис, но грешките от ракетата му продължават. Две възможности за пробив за първата ракета на Испания - 15-40 и трети пробив в мача!

ВТОРИ СЕТ

2-6 - С новите топки сервисът на Алкарас е още по-опасен. Без особено напрежение той затвори първия сет. По 3 аса и по една двойна грешка за двамата от началото на мача.

2-5 - Гейм на нула за Джокович. Все по-прецизни стават ударите на 24-кратният шампион от Големия шлем.

1-5 - Всичко се получава за Карлос от началото на мача. Играе с огромно самочувствие, а отличният му сервис не дава много шансове на съперника. Ноле стигна до точка за връщане на единия пробив, но не успя да я капитализира.

1-4 - 0-30 и отново много агресивен Алкарас. Ноле успя да изравни 30-30, но отново се стигна до брейкбол за третия в света. Вторият пробив е факт след двойна грешка на сърбина.

1-3 - Серията от сервис на Карлос продължава.

1-2 - Джокович откри сметката си след гейм на 30.

0-2 - Безкомпромисен Алкарас поведе с 30-15 и със силен сервис затвърди пробива.

0-1 - Джокович сервира пръв. Загуби първата точка на свой сервис, стигна се до четири точки за пробив за Алкарас и в крайна сметка добрата защита на испанеца доведе до пробив.

ПЪРВИ СЕТ

Новак Джокович излиза срещу Карлос Алкарас в опит да вземе своя реванш за загубата преди година.

Испанецът е едва четвъртият тенисист в "Оупън ерата", който стига повече от един финал на митичната трева преди да навърши 22 години.

Той е с баланс 3-0 в Мейджър финалите, а на "Ролан Гарос" тази година стана най-младият, който има Голям шлем на всяка настилка.

"Знаем, че Джокович беше опериран преди 37 дни и сега е на финала на "Уимбълдън". Трябва да приемем реалността, а тя е, че той се възстанови много бързо и много добре. Мисля, че успява да играе на добро ниво, както и преди. Но най-важното е, че е в оптимална физическа форма. Той се движи добре. Вижда се как се плъзга из корта без никакви проблеми.

Трябва да се има предвид, че битката ще бъде поне същата като миналата година. Казах на Карлос, че мачът отново ще продължи пет часа, така че психологическото му ниво трябва да е много високо.

Нека бъдем реалисти, Джокович е фаворит, предвид опита от подобни финали и броя на титлите на "Уимбълдън", коментира преди срещата треньорът на Алкарас Хуан Карлос Фереро.