Новак Джокович си уреди дуел с Григор Димитров в Мелбърн

Очаква ни епизод №11 от сблъсъка, българинът има само една победа дотук

Григор Димитров ще има очакван съперник в третия кръг на Откритото първенство по тенис в Австралия. Това е Новак Джокович, който намери място в следващата фаза, макар че трябваше да се потруди здраво. Сърбинът пречупи съпротивата на Ензо Куако от Франция с 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:0 в мач от втория кръг, игран на "Род Лейвър Арена" в Мелбърн.

Това ще бъде пореден епизод между Гришо и Ноле, които са се срещали цели 10 пъти. На този етап Дожкович води с 9 победи, а единственият триумф на българина датира от 7 май 2013 г. в Мадрид.

Сърбинът нямаше никакви намерения да си усложнява живота и даде заявка за експресен триумф още в първия сет, спечелен с 6-1. Вторият се оказа доста по-оспорван, като двамата взимаха своите подавания оставиха развръзката в тайбрека, в който французинът показа по-здрави нерви и го спечели със 7:5, за да изравни общия резултат.

Световният №5 реагира светкавично в третата част и за отрицателно време си върна предимството, след като триумфира с 6:2. Джокович бе още по-убедителен в четвъртия сет и по този начин си подпечата класирането напред.

Двамата бяха равностойни при асовете, като Куако записа 9 срещу 7 за Ноле. Все пак вторият извърши само 2 двойни грешки, докато французинът се отчете с 6 в този показател. Също така следващият съперник на Гришо се представи по-добре при вкарването на първия сервис, където се отличи с 66% срещу 60 за Куако.