Тенисист откачи, счупи три ракети (ВИДЕО)

Александър Бублик извади четвърта ракета от сака си, за да доиграе мача в Монпелие с надеждата да счупи каръка

Александър Бублик явно е от тенисистите, които трудно сдържат нервите си. Доказателство за тези думи бяха последните изпълнения на родения в Русия казахстанец.

Световният №50 взе участие на турнира в Монпелие, където трябваше да защитава титлата си от миналата година, но вместо това, отпадна още в първия кръг. Той загуби от французина Грогоара Барера след 4:6, 7:6 (12:14), 6:7 (3).

В края на тайбрека на третия сет нервите на Бублик не издържаха и той си го изкара върху... ракетите, с които играе тенис. При това, не една, а цели три, които потроши в яростта си една след друга. Накрая Бублик взе и четвърта ракета от сака си, с която опита да промени развоя на мача, но без резултат.

По-рано през деня стана ясно, че Бублик и неговите съотборници от Казахстан ще спорят с тима на България за място на финалите за Купа Дейвис в Световната група I.

В тениса доста често гневът на корта се излива именно върху ракетите, а ако вие искате да гледате най-атрактивните изпълнения с чупене на ракети, можете да го направите тук: