5 от 5! "Лъвовете" са на полуфинал на Евроволей (U17)

Националите минаха и през Турция

Националният отбор на България се класира за полуфиналите на Евроволей (U17)! "Лъвовете" стигнаха до Топ 4 на Стария континент, след като записаха пета поредна победа в Подгорица (Черна гора).

Тимът на Десислава Величкова спечели с 3:1 гейма (25:13, 18:25, 25:21, 25:18) срещу Турция.

Снимка: cev.eu

Така "трикольорите" са убедителен лидер в група 1 с актив от 15 точки, а съперникът остава трети със 7.

Следващият мач на България е в сряда - срещу домакините, а в четвъртък предстои сблъсък с Гърция в последния кръг от основната фаза.

Днес "лъвовете" доминираха в първия гейм и го взеха с лекота, давайки само 13 точки на турците. Противникът обаче се мобилизира, намери своя ритъм и изравни геймовете.

Третата част беше оспорвана до 20:20, след което нашите показаха повече концентрация, за да поведат отново. Четвъртият гейм премина под диктовката на отбора ни, който си позволи отпускане в края, но все пак сложи точка на спора с 25:18.

Най-резултатен за България с 19 точки стана Константин Манолев, а солиден принос за успеха със 17 имаше Петьо Иванов. Деян Маринов добави 12.