България надигна глава в Лигата на нациите

Втора победа за момичетата на Лоренцо Мичели в турнира

fivb.com

Българският национален отбор по волейбол за жени взе глътка въздух в Лигата на нациите. Селекцията на Лоренцо Мичели подчини Република Корея с 3:1 гейма (25:22, 25:18, 26:24 и 25:15) в мач от първия кръг в Група 5, който се изигра в Сувон.

Снимка: fivb.com

По този начин българките сложиха край на своята негативна серия от седем поредни поражения в турнира. „Лъвиците“ срещнаха известни затруднения през първите три гейма, но се пребориха за втория си триумф.

Българският тим заема 15-то място във временното класиране с 8 точки, а корейките са 16-и с 0. На 29-и юни (петък) „лъвиците“ ще срещнат САЩ, докато корейският отбор ще има за съперник Доминиканската република.

Поделеното надмощие се оказа водещ фактор още от самото начало, но в края на първия гейм българките намериха път към минималния аванс и триумфираха с 25:22. Равностойното начало бе на дневен ред и във втората част, след което символичните домакини отново показаха на какво са способни и спечелиха с 25:18, за да поведат с 2:0 в общия резултат.

Драматичните моменти не отстъпиха и в третия гейм, в който и двата отбора вървяха ръка за ръка, но в крайна сметка южнокорейките го измъкнаха драматично с 26:24. “Лъвиците“ не позволиха подобен сценарии в четвъртата част, когато заиграха ролята на лидери и сложиха точка на спора с 25:15.

Радостина Маринова даде тон на победителките с 19 точки, Мария Йорданова заби 18, Мира Тодорова се отчете с 16.

Даун Ким стана най-резултатна за корейките с 19 точки.