Браво! България победи Иран в луд мач!

Втори успех за "лъвовете" във волейболната Лига на нациите

VNL

Мъжкият национален отбор на България постигна втора победа в най-престижния международен волейболен турнир Лигата на нациите.

"Лъвовете" се наложиха с 3:2 гейма (20:25, 25:22, 25:23, 20:25, 15:11) над Иран в луд мач в град Фукуока, Япония.

Това е втори успех в турнира за младия тим, сглобен от селекционера Джанлоренцо Бленджини. Българите победиха с 3:1 САЩ през май.

Националите има и 5 загуби - от Германия, Полша, Нидерландия, Канада и Франция.

Мачът започна равностойно, но иранците успяха да вземат предимство в средата на първата част и да поведат. Те водеха и през втората част, но тогава се активизираха центровете на родния тим. Аспарух Аспарухов също помогна за изравняването с добра серия от начален удар.

През третата част двата тима вървяха точка за точка. Тогава блокадата на "лъвовете" сработи ефективно и закономерно българите поведоха. Като че ли добрата игра доведе до отпускане в редиците на трикольорите и се стигна до ново равенство.