ГЛЕДАЙ ТУК: България - Словения

Ключовия двубой от Евроволей можете да проследите и по RING от 20:00 ч.

Мъжкият национален отбор може и да си осигури място в осминафиналите на Евроволей, но сблъсъкът с лидера в група 2 Словения тази вечер е ключов за България.

Двубоя можете да гледате от 20:00 ч. на живо тук и по RING с коментара на Петър Бакърджиев и Станимира Атанасова.

Днес България ще се бори за по-предно класиране и съответно по-лек съперник на старта на елиминационната фаза, която също ще се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна.

При победа, без значение каква, "трикольорите" ще излязат на второ място. При загуба с 1:3 или 0:3 тимът ни ще се свлече до четвъртата позиция и ще се изправи срещу Франция в осминафинала.

Досега селекцията на Пламен Константинов има две победи и две загуби. "Трикольорите" стартираха с изненадващо 1:3 от Испания, последвано от два успеха с по 3:1 - над Финландия и Украйна, преди да отстъпят със същия резултат на приятната изненада Хърватия.

Словенците са безупречни до момента - 4 от 4. Фаворитът не може да бъде свален от върха в групата. Въпреки това треньорът Джордже Кречу отхвърли възможността да даде почивка на титулярите.