"Хебър" започна с драматична загуба в Шампионската лига

Тимът от Пазарджик отстъпи при гостуването си на "Берлин Волейс"

Драматична загуба за "Хебър" във волейболната Шампионска лига. Тимът от Пазарджик стартира груповата фаза с поражение с 2:3 гейма (25:23, 25:23, 17:25, 26:28, 12:15) от "Берлин Волейс" като гост. "Тигрите" допуснаха обрат от 2:0 и пропиляха два мачбола.

Над всички за "Хебър" беше италианецът Якопо Масари с 20 точки. Най-резултатен в мача стана Тимоте Карле от победителите, който отбеляза 27.

Тимът на Камило Плачи изигра солиден мач в германската столица, като показа висока класа в първите два гейма. В откриващия тимът от Пазарджик взе аванс и го поддържаше през цялото време. Най-голяма разлика за "Хебър" бе при 17:11. Българският първенец успя да затвори гейма при 25:23.

Същото се повтори и във втория. Германците имаха преднина в началото на частта, но "Хебър" изравни при 16:16. След това българският отбор показа по-здрави нерви и се наложи отново с 25:23.

"Берлин Волейс" спечели третия гейм убедително с 25:17, като показа изключително висок процент успеваемост в атака.

В четвъртия гейм двата отбора вървяха много равностойно, но "Хебър" успя да поведе с 24:22 и имаше два мачбола. Българският тим обаче пропусна шансовете си, като домакините изравниха, а след това и спечелиха частта след 28:26.

В тайбрека "Хебър" бе равностоен до 8:8, когато германците направиха разлика и успяха да спечелят мача, след като затвориха частта при 15:12.

Следващият мач на "тигрите" в турнира е на 16 ноември, когато приемат полския "Заверче".