"Лъвиците" с втора загуба в олимпийската квалификация (ВИДЕО)

Тимът на Лоренцо Мичели отстъпи на европейския шампион

Втора загуба за женския национален отбор по волейбол в олимпийската квалификация. "Лъвиците" отстъпиха с 0:3 (20:25, 19:25, 15:25) на еврошампиона Турция. Двубоят се игра в Токио (Япония).

Първата точка в мача беше за България. Резултатът вървеше равен до 5:5. Съперникът дръпна с три точки и започна да брани аванса си. Все пак българките се приближиха при 18:19. Тогава нови три турски точки решиха изхода от гейма.

Във втората част равенствата се редяха до 13:13. Тогава България допусна туркините да направят четири безответни точки и да се доближат до спечелването му. Момичетата на Мичели също показаха класа. Със серия от три точки пасивът бе намален до 18:19. До края на гейма обаче българките стигнаха само до още само една точка и Турция поведе с 2:0.

Третата част беше най-неравностойна. Треньорът Лоренцо Мичели даде шанс на много от младите да опитат какво е да играеш срещу един от най-силните отбори в света. Много рано Турция поведе със сериозна разлика, за да сложи точка на спора с 25:15.

Най-резултатни за България с по 9 точки бяха Радостина Маринова и Мирослава Паскова.

Следващият мач на "лъвиците" е във вторник - срещу действащия олимпийски и световен вицешампион Бразилия. Срещата е от 10:00 ч. българско време.