"Лъвиците" със страхотен обрат за дебютен успех в Лига на нациите

Следващият мач за волейнационалките е срещу САЩ

Женският национален отбор на България по волейбол записа драматична първа победа в Лига на нациите. В петия си двубой от престижния турнир "лъвиците" сразиха Южна Корея след обрат за крайното 3:2 (25:23, 20:25, 24:26, 25:21, 15:13).

Срещата е първа за тима ни от група 4, мачовете от която се играят в Арлингтън (САЩ).

Снимка: CEV

Зрелището тази вечер бе пълно. Над всички за България беше Мерелин Николова, която ще играе именно в азитската страна през идния сезон. Силно се представиха и опитните Мирослава Паскова и Борислава Съйкова.

България взе аванс в мача при 25:23, но корейките направиха обрат след 24:26 и 21:25.

Воденият от Лоренцо Мичели състав изравни след 25:21, въпреки някои колебания в четвъртия гейм, дошли при аванс от 17:10 в полза на "лъвиците".

Снимка: CEV

В тайбрека корейките дръпнаха с 6:4, България обърна до 7:6 с 3 поредни точки. Националките увеличиха преднината си на 14:11, след което сложиха точка на спора.

Николова заби 30 точки за победата, а Паскова добави 17.

България остава на последното 16-то място в класирането, като в следващия си мач - на 31 май, излиза срещу САЩ.