Летящ старт: България обърна Хърватия на Евро 2023

Радостина Маринова над всички с 23 точки за победата в Монца

Българските волейболистки потеглиха с летящ старт на европейското първенство. Момичетата на Лоренцо Мичели обърнаха Хърватия с 3:1 (-23, 23, 20, 18) в първия си мач от Група В на шампионата. Двубоят се игра в родния град на селекционера - Монца.

Нашите не бяха убедителни в първия и до средата на втория гейм. След това не оставиха съмнение в превъзходството си.

Над всички за България бе Радостина Маринова с впечатляващите 23 точки (1 блок, 1 ас и 39% ефективност в атака). Мира Тодорова (3 блока, 3 аса и 55% ефективност в атака) и Борислава Съйкова (5 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) добавиха още 12 и 11 точки за успеха.

В четвъртък "лъвиците" ще изиграят втората си среща от групата срещу Босна и Херцеговина. Съперникът започна с драматична победа над Швейцария с 3:2. Двубоят е от 19,00 часа българско време.