Нов успех за Нефтохимик в квалификациите на ШЛ

Бургазлии се класираха за втория кръг

Втора победа за Нефтохимик (Бургас) в квалификациите на Шампионската лига. Родният волейболен първенец при мъжете се наложи с 3:0 гейма (27:25, 25:19, 25:23) над Фино Капошвар (Унгария) у дома.

Първата част беше много трудна за Нефтохимик, но играчите на Атанас Петров показаха по-здрави нерви в ключовите моменти, за да я затворят с 27:25.

Във втория гейм съперникът даде отпор до 15:17, след което бургазлии взеха своето.

Третата част имаше сходен развой с първата. В крайна сметка класата на Мурад Хан и Марсел Лукс си каза думата и Нефтохимик сложи точка на спора със същия резултат, с който победи и македонския Струмица вчера.

Над всички за Нефтохимик днес бе пакистанската звезда Хан с 16 точки, а Георги Петров и Венцислав Рагин добавиха съответно 9 и 7. За гостите 16 отбеляза Акош Калмар.

Така Нефтохимик се класира за втория квалификационен кръг, в който отборите отново ще бъдат разпределени в групи.