Нова победа за младите "лъвове" на световното (ВИДЕО)

Волейнационалите се разправиха и с Тайланд

България продължава с категоричното си представяне на младежкото световно първенство по волейбол (U21), което се провежда в Бахрейн.

В първа среща от втората групова фаза "лъвовете" се наложиха над Тайланд с 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) и оглавиха група 5. Това е четвъртата ни победа в Манама, като преди това спечелихме група 3 в първия кръг.

С изключение на първите няколко точки на трите гейма, българските национали уверено водеха във всяка една от частите и не допуснаха изненади.

Съперникът опитваше да доближава и на няколко пъти успя да стопи пасива си до 1 точка, но стабилната игра на нашите момчета не позволи изравняване и обрат. Тайланд завърши без ас и със само 1 точка от блокада.

Най-резултатен за "трикольорите" стана Венислав Антов с 16 точки, а Александър Николов добави 14.

Снимка: bvf.bg

Преди нас играха другите два отбора от групата - Иран и Полша, като азиатците се наложиха с 3:0 (25:17, 25:23, 25:23). Българският тим излезе на първа позиция в група 5, като след нас са Иран.

В сряда (12 юли) се изправяме срещу отбора на Полша, който срещнахме и в първата фаза и победихме с 3:2. Срещата е в 14:00 ч. българско време.