Отупахме Китай на старта на олимпийската квалификация

Цецо Соколов с 20 точки в първия ни мач в Сиан, Симеон Николов дебютира

cev.eu

Мъжкият национален отбор по волейбол победи с 3:0 (18, 19, 14) Китай в първия мач от група С на олимпийската квалификация в Сиан.

В неделя, от 11.00 играем с европейския шампион Полша. "Дружината" започна квалификацията с трудна победа с 3:2 (-23, 20, 16, -21, 15) срещу Белгия.

Мачът с азиатците започна на високи обороти и нашите бързо се откъснаха с 6:0. Добрият ни начален удар се оказа ключов и България затвори гейма на 18.

Китай поведе в началото на втория гейм, но Цецо Соколов се включи отлично в нападение и "лъвовете" успяха да обърнат.

Снимка: cev.lu

До края на мача ситуацията на терена не се промени.

България завърши мача със 7 аса срещу 1 за Китай, както и с 7 успешни блокади срещу 3 за домакините. Тимът направи 15 грешки, докато китайците допуснаха 20.

Най-резултатен за успеха беше Цветан Соколов с 20 точки, а Мартин Атанасов добави 11. Дебют за България направи 16-годишният плеймекър Симеон Николов - син на бившия капитан на България Владимир Николов и брат на Алекс Николов.