Пета загуба за "Хебър" в Шампионската лига

Тимът на Камило Плачи отстъпи на "Берлин Волейс" и у дома

Пето поредно поражение за "Хебър" във волейболната Шампионска лига при мъжете. Тимът на Камило Плачи отстъпи с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) на "Берлин Волейс" като домакин в петия кръг на най-престижния турнир.

"Тигрите" оказаха сериозна съпротива на германския отбор. Откриващият гейм беше равностоен до 16:15 в полза на "Хебър", след което гостите се откъснаха при 17:21, за да затворят частта - 20:25.

Вторият гейм премина под диктовката на "Берлин Волейс", който даде само 16 точки на българския шампион.

В третата част "Хебър" водеше с точка при първото техническо прекъсване, но съперникът навлезе в серия от 6 за 8:13, осигури си преднина и не я изпусна до края.

Над всички в мача с 20 точки беше Марек Шотола от победителите, докато за "Хебър" най-резултатен със 7 стана Виктор Йосифов.

В шестия кръг, на 25 януари, "Хебър" гостува на турския "Халбанк", а берлинчани приемат полския "Алурон" Варта.

Съставите

"Хебър": Александер Туш, Симон Хирш, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Илия Петков - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров, Трифон Лапков, Мартин Симеонов)

"Берлин Волейс": Йоханес Тиле, Марек Шотола, Тимоти Карле, Рубен Шот, Сашо Щалекар, Антон Бреме - Сатоши Цуики-либеро (Анти Ронкайнен, Аршдийп Досанж)