Пети финал в Шампионската лига за Матей Казийски

"Тренто" се класира за важния мач след "златен гейм" срещу "Перуджа"

На 37-годишна възраст Матей Казийски ще играе за пети път на финал на най-силния европейски волейболен клубен турнир Шампионска лига.

Неговият тим "Тренто" си осигури място в срещата за трофея след като в реванша от полуфинала загуби драматично от "Перуджа" с 2:3 гейма (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 13:15), а след това взе "златния гейм" със 17:15.

Снимка: trentinovolley.it

Преди седмица Казийски и компания победиха съперниците си у дома с 3:2.

Българският волейболист беше в основата на успеха до четвъртия гейм, когато получи контузия. Той успя да натрупа 11 точки. Младата звезда на "Тренто" Алесандро Микелето се отличи с 25 пункта. За "Перуджа" най-резултатен беше Вилфредо Леон с 24 точки.

Казийски има 3 трофея от Шампионска лига във витрината си - от 2009, 2010, 2011 г. с "Тренто".

Съперник на италианския тим за трофея на 22 април в Любляна ще бъде полският ЗАКСА, който се справи на полуфинал с "Ястжембски".