Седма загуба за волейболистите ни в Лигата на нациите

0:3 от втория отбор на Италия в Словения

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби с 0:3 (-25, -20, -21) от световния шампион Италия в Лигата на нациите.

Два кръга преди края на турнира България остава на 14-о място от общо 16 отбора - с актив от 3 победи и 7 поражения.

Нашите стартираха добре, но в края на първата част допуснаха повече грешки и изпуснаха възможността да поведат в срещата. Загубеният шанс повлия на мотивацията им - настроение, което остана в нашето поле до края на двубоя.

Във втория и третия гейм италианските национали диктуваха положението и успяха да затворят чисто срещата.

Дебютантът Венислав Антов бе най-резултатен за нашия тим заедно с Алекс Грозданов - по 8 т. Капитанът ни направи 4 от точките си на блокада. Татаров добави 7 т.

"Това е сериозен опит, въпреки че Италия играят с втория си отбор – всички им състезатели са част италианската Суперлига. Изпуснахме моменти в първия гейм и направихме много грешки Бленджини изисква много неща от нас.

Разбира се, че не можем да победим, ако нямаме добър сервис", сподели след мача Георги Татаров.

"Имаме своите проблеми в атака. Изиграхме добър първи гейм, но не успяхме да задържим постоянството в края", коментира помощник треньорът ни Франческо Кадеду.

Турнирът в Словения за "лъвовете" ще завърши с мачовете срещу Куба и Аржентина в следващите два дни.