Волейнационалките аут от световното след нова загуба

"Лъвиците" отстъпиха и на Канада

Женският национален отбор на България по волейбол отпадна от световното първенство в Полша и Нидерландия! "Лъвиците" приключиха участието си, след като допуснаха четвърта поредна загуба в група 3. Тимът на Лоренцо Мичели отстъпи на Канада с 1:3 гейма (21:25, 27:25, 20:25, 15:25).

Волейболистките допуснаха поражения със същия резултат и от САЩ и Германия. Единствената си точка до момента тимът ни взе при драматичната загуба с 2:3 от световния шампион Сърбия.

Следващият мач на "лъвиците", който ще бъде последен за тях, е срещу аутсайдера Казахстан. Без значение от резултата, Мондиал 2022 ще е най-слабият за България в историята.

Двубоят в Лодз днес не започна добре за България и канадките поведоха с 10:5. Стигна се до изравняване и 20:20, но "кленовите листа" спечелиха пет от следващите шест разигравания и взеха аванс.

Във втората част българките имаха преднина от 21:18 и пропуснаха три точки за изравняване на резултата, но постигнаха краен успех при 27:25.

В третия гейм канадският отбор поведе с 14:10, след което успя да затвърди превъзходството си, за да приключи частта при 25:20.

В последната грешките на "лъвиците" зачестиха и Канада лесно се поздрави с победата след 25:15.

Най-резултатна в мача беше Киера ван Рик от съперничките с 22 точки, докато за Бълария над всички с 18 бе Елица Атанасийевич.