За ЧНГ: Левски не прости на ЦСКА - 3:0 (СНИМКИ)

В последното волейболно дерби за 2023 г.

Левски победи ЦСКА с 3:0 (22, 31, 27) в последното за годината волейболно Вечно дерби. Мачът бе от 11-тия кръг на първенството.

Така "сините" вече имат 8 победи и 3 загуби, като с 25 т. запазват втората позиция. Лидер е бургаският Дея Спорт с 10 победи и 1 поражение и 29 т.

Снимка: БГНЕС

ЦСКА е четвърти със 7 победи и 4 загуби, и 20 т.

Вечните съперници направиха много оспорван сблъсък, в който и трите гейма се решиха в заключителните моменти. След равенство 21:21 в първата част, домакините успяха да поведат с 24:21 и стигнаха до победното 25:22.

Вторият гейм вървеше точка за точка, като „червените“ на три пъти повеждаха при 29:28, 30:29 и 31:30, но волейболистите на Левски удържаха противника и ликуваха при 33:31.

Последва също толкова драматичен трети гейм в хода, на който "армейците" имаха аванс от 3 точки, включително при 22:19, но „сините“ изравниха за 22:22 и в крайна сметка триумфираха след 29:27.

Кристиян Титрийски се отличи с 10 точки за победителите, а Владимир Гърков добави 9 точки.

За тимът на Александър Попов най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 16 точки.

В следващия кръг от първенството Левски посреща Марек на 24 януари, а ЦСКА ще гостува на Монтана ден по-късно.