Англия разплака Италия в историческа вечер за Хари Кейн

Успешен старт за англичаните в квалификациите за Евро 2024

Английският национален отбор стартира успешно в квалификациите за европейското първенство в Германия през 2024 година. Селекцията на Гарет Саутгейт подчини Италия с 2:1 в мач от първия кръг в група C, който се изигра на стадион „Диего Марадона“ в Неапол.

Точни за англичаните бяха Деклан Райс и Хари Кейн, а за италианците се разписа Матео Ретеги. Мачът се оказа исторически за Кейн, който записа 54-то попадение с националната фланелка и се превърна в голмайстор №1 на страната за всички времена, подобрявайки постижението на легендарния Уейн Рууни.

На 26 март (неделя) „Трите лъва“ ще домакинстват на Украйна, докато футболистите на Роберто Манчини ще имат визита на Малта

Гостите първи стигнаха до попадение в 13-та минута. Тогава след изпълнение на корнер изстрел на Хари Кейн беше блокиран, но топката попадна в Деклан Райс, който не сбърка.

В 41-та минута ситуацията за италианците се усложни. Джовани Ди Лоренцо игра с ръка в наказателното поле и последва намеса на VAR, след което бе отсъдена дузпа. Зад допката застана Кейн и той се оказа безпогрешен при изпълнението.

Домакините надигнаха глава при подновяването на играта. В 56-та минута Матео Ретеги остана непокрит в английското наказателно поле и след пас на Лоренцо Пелегрини намали за 1:2. До края на мача нови попадения не паднаха и резултатът остана непроменен.