Арсенал обърна от 0:2, Ман Сити с гол №1000 у дома

"Гражданите" минаха с лекота през Нюкасъл

Арсенал с шампионски обрат срещу Борнемут у дома в мач от 26-ия кръг на Висшата лига - 3:2.

Лидерът в таблицата обърна от 0:2, след като изоставаше в резултата до 62-рата минута.

Победният гол вкара Рийс Нелсън в седмата минута на добавеното време. "Топчиите" са на върха в класирането, на 5 точки пред Манчестър Сити.

"Гражданите" победиха Нюкасъл с 2:0 в първия мач от кръга. Фил Фодън и резервата Бернардо Силва се разписаха за успеха.

Шампионите поведоха на стадион "Етихад" в 15-ата минута с попадението на Фодън, който стана най-младият играч на "гражданите" (22 години и 280 дни), участвал в 50 гола във Висшата лига за тима (33 гола и 17 асистенции).

Резервата Бернардо Силва оформи крайния резултат. Португалецът отбеляза домакински гол №1000 за отбора във Висшата лига.

Сити остава втори в таблицата с актив от 58 точки. Нюкасъл заема 5-о място с 41 точки.