Денят на "Златната топка"! Къде и кога да гледате церемонията?

И кои са фаворитите?

Всяка година най-авторитетният индивидуален приз във футбола "Златната топка" приковава вниманието на фенове и специалисти.

Е, денят настъпи! Всички погледи са вперени в Париж, където в 21:45 ч. българско време трофеят ще бъде връчен за 68-ми път. Тогава започва и нашето пряко предаване по bTV Action, на платформата VOYO.BG, на нашия сайт btvsport.bg и в приложението ни BTVNOVINITE.

Но това не е всичко! Още в 21:00 ч. на btvsport.bg ще може да видите на живо как големите футболни звезди пристигат на червения килим пред театъра на Шатле.

След церемонията пък, отново на нашия сайт, е мястото, на което може да чуете първите думи на победителите!

Кои са фаворитите за най-важния индивидуален приз във футбола?

Всички сочат за победител Винисиус Жуниор от Реал Мадрид!

24-годишният нападател играе за "белия балет" от 2018 г., когато премина от бразилския Фламенго. С клуба от Мадрид футболистът спечели три пъти шампионата и Суперкупата на Испания, веднъж националната купа и по два пъти Шампионската лига, световното клубно първенство и Суперкупата на УЕФА.

Неговият съотборник Джуд Белингам също има големи шансове за трофея. И той бе в тима, който спечели Шампионската лига, титлата в Испания, Суперкупата на страната, а и на УЕФА през 2024 г. Белингам игра на финал на европейското първенство с тима на Англия.

Третият фаворит е Родри - шампионът на Стария континент с Испания, както и на Англия с Манчестър Сити.