Късен обрат продължи перфектния старт на "Реал" Мадрид

Кралският клуб мина и през "Майорка", отново е на върха

Шампионът "Реал" Мадрид продължи перфектния си старт от началото на сезона, след като победи с 4:1 "Майорка" у дома в мач от петия кръг на испанската Примера дивисион. Кралският клуб записа изразителна победа, но стигна до нея с обрат в края на втората част.

Отборът на "Майорка" не изглеждаше притеснен от гостуването в столицата, където "Реал" бе допуснал само един гол в последните си 5 мача и имаше една загуба в последните 30 двубоя. Още в първата минута Ведат Муричи принуди вратаря Тибо Куртоа да показва класа.

"Лос Бланкос" не приеха предупреждението на Муричи и в 35' бившият нападател на "Лацио" даде аванс на "Майорка". "Реал" обаче отговори в третата минута от добавеното време на първата част след страхотен рейд и завършващ удар на Феде Валверде.

"Майорка" се бранеше отлично и след почивката, а Антонио Санчес пропиля възможност да върне аванса на своите в 65'.

"Реал" усещаше липсата на контузения си лидер Карим Бензема, но Винисиус Жуниор поведе гранда към победата. В 72' бразилецът се справи с двамата защитници, за да оформи обрата.

В оставащите минути Родриго и Антонио Рюдигер направиха успеха изразителен с попадения съответно в 89' и 90+3'. Голът е дебютен за германския национал с екипа на "Реал".

С трите точки безупречният "Реал" отново е на върха с 15, оставяйки "Барселона" на втората позиция с 13. Тимът на "Майорка" е 13-и с 5 точки. В следващия кръг на "Реал" предстои дерби с "Атлетико", докато "Майорка" приема "Алмерия".