Кои са бебетата на Юрген Клоп?

Кризата с контузии роди нов отбор на "Анфийлд"

И вие ли се чудите кои са талантливите млади играчи на Ливърпул, много от които изиграха ключова роля в неделната победа на финала на "Карабао Къп" над Челси.

Не се притеснявайте, не сте единствените, които не знаеха имената на половината отбор на Ливърпул в този двубой.

Кризата с контузии, пред която е изправен Юрген Клоп, принуди мениджъра да пусне в дълбокото страшно неопитен състав на "Уембли".

И все пак Върджил ван Дайк стреля с глава след подаване от корнер на Костас Цимикас в 118', оправдавайки вярата в младостта.

"Горд съм с всички", каза щастливият Клоп. "Гордея се с момчетата, гордея се с нашата академия и с треньорите, които работят за развитието на този велик клуб, гордея се с много неща."

И така дойде мачът за ФА Къп със Саутхемптън. И получихме пак от същото - 3:0 с бебетата на Клоп.

Кои са тези млади играчи, които германецът, който ще напусне след края на сезона, хвърля в огъня?

Боби Кларк

Син на бившия полузащитник на Нюкасъл, Съндърланд и Фулъм - Лий, Боби Кларк е атакуващ полузащитник, който може да играе и в атака. Той дебютира за Ливърпул от пейката при победата с 9:0 над Борнемут през август 2022 г.

Джеймс Макконъл

Централен полузащитник, който дойде от Съндърланд и парафира през 2019 г. Той направи своя дебют срещу Тулуза в груповата фаза на Лига Европа този сезон и няколко седмици по-късно игра за първи път във Висшата лига като резерва при победата с 3:0 срещу Брентфорд.

Джейдън Данс

Джейдън е син на бившия играч от академията на Ливърпул Нийл Данс, който мина през Кристъл Палас, Лестър и Бирмингам по време на 23-годишната си кариера и сега е помощник-мениджър на Транмиър Роувърс. Данс-младши прекара цялата си младежка кариера в Ливърпул и страстта му към клуба е обяснима. Той беше уловен от камерата да пее You'll Never Walk Alone по време на празненствата след мача в неделя.

Данс е атакуващ играч, който може да играе в средата на терена или по-напред и, както показа на "Уембли", осигурява постоянна заплаха за противниковия вратар. На два пъти той беше близо до откриването на резултата, преди Ван Дайк да вкара победния гол.

Дебютира за мърсисайдци само дни по-рано, влизайки от пейката при победата с 4:1 над Лутън, когато участва в късния гол на Харви Елиът.

Джарел Куанса

Когато Куанса беше под наем в Бристъл Роувърс през втората половина на миналия сезон, малцина можеха да предвидят, че ще играе толкова важна роля за родния си клуб през този сезон. Той е в Ливърпул от петгодишен.

21-годишният централен защитник дебютира през август. Появи се като титуляр в 15 мача във всички турнири през тази кампания, включително изигра пълните 90 минути при успеха за ФА Къп срещу Арсенал, когато Ливърпул запази суха мрежа срещу един от най-добрите отбори в Лигата.

Джарел отбеляза първия си гол за клуба в мач от груповата фаза на Лига Европа срещу Унион Сен Жилоа (1:2).

Конър Брадли
Възходът на Брадли е толкова стремителен, че той би се чувствал малко не на място в този списък. Беше единственият играч от бебета, който бе титуляр на "Уембли".

От футболистите, които са играли поне 300 минути във Висшата лига този сезон, само Кевин Де Бройне (1,35) и Мо Салах (1,21) имат средно повече асистенции за 90 минути от Брадли (1,19). И не забравяйте, че той е десен бек.

Трей Ниони
Ниони не играе срещу Челси. Той е само на 16 години и се присъедини към Ливърпул от Лестър миналото лято. Все още няма минути за първия отбор.