Пропуски и контузия не спряха Ливърпул

Мърсисайдци победиха Палас, остават еднолично на върха

AFP

Ливърпул остава едноличен лидер и след 7-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци победиха с 1:0 Кристъл Палас като гости. Така "червените" от града на "Бийтълс" имат вече само едно поражение в последните си 15 двубоя срещу лондонския тим.

На Селхърст Парк домакините вкараха още в 1' чрез лятната покупка Еди Нкетия, но попадението му не беше зачетено заради засада. 8 минути по-късно Ливърпул поведе - Диого Жота се измъкна от Трево Чалоба и засече центриране на Коди Гакпо.

Гостите владееха инициативата, но трудно създаваха положения преди почивката. Най-добрата им възможност се откри пред Трент Александър-Арнолд, чийто удар бе избит от вратаря Дийн Хендерсън. В другия край на терена Алисон показа класа, спирайки Исмайла Сар.

През втората част пропуски за мърсисайдци направиха Мохамед Салах и Жота, преди Нкетия и Еберечи Езе да сторят същото за Палас.

10 минути преди изтичането на редовното време Ливърпул загуби стража Алисон поради контузия, а на негово място влезе чехът Витеслав Ярош. Именно резервата се намеси отлично при изстрел на Езе.

Така Ливърпул на Арне Слот събра 18 точки на върха и записа третия си най-силен старт в ерата на Висшата лига. Палас е на другия полюс - 18-и с актив от 3 точки. След паузата заради международните мачове Ливърпул приема Челси, докато "орлите" на Оливер Гласнер гостуват на Нотингам Форест.