Магията на Барселона е жива и в MLS (ВИДЕО)

Първа победа за Меси и Интер Маями в плейофите

Сезон 2019/20. Тогава за последно Лионел Меси, Луис Суарес, Жорди Алба и Серхио Бускетс играха заедно в Барселона.

В ранните часове на 26 октомври Интер Маями победи Атланта Юнайтед с 2:1, а с ключов принос за успеха бяха първите трима. Мачът бе първия от двата на старта на плейофите в MLS.

С променена прическа, но не с промяна на поведението пред гола – Луис Суарес отново намери място сред голмайсторите. Той даде аванс на „чаплите“ още във втората минута, но взелият участие на Евро 2024 с Грузия Саба Лобжанидзе изравни в 39'.

Крайният резултат бе оформен в 60', когато Жорди Алба получи подаване от Меси и отправи силен и прецизен удар от около 25 метра. Световният шампион с Аржентина от Катар 2022 има 6 мача и 3 асистенции в последните си три мача за тима от Слънчевия щат и за националния отбор.

Квартетът, спечелил всичко с Барселона, допълни и Бускетс, който също започна от първата минута.

Снимка: Facebook

От другата страна на ниво бе 40-годишният страж на гостите и бивш американски национал Брад Гузан, който спаси отбора си от разгромна загуба.

На трибуните отново бе Пол Погба, който по всичко изглежда, че ще продължи кариерата си отвъд Океана. Бившият френски национал бе наказан 4 години заради допинг, но санкцията му бе намалена на 18 месеца и се очаква той да заиграе през март 2025 г.