Милан направи Наполи на пух и прах

Без проблеми за играчите Стефано Пиоли срещу лидера в Италия

Милан се върна на победния път в Серия А по категоричен начин. Футболистите на Стефано Пиоли разнищиха Наполи с 4:0 в мач от 28-ия кръг, който се изигра на стадион „Диего Армандо Марадона“.

„Росонерите“ показаха на какво са способни в офанзивен план и дадоха заявка за интригуващи четвъртфиналите между двата отбора в Шампионската лига. Точни за победителите бяха Рафаел Леао на два пъти, Брахим Диас и Алексис Салемакерс. Тимът от Милано може да се похвали с третото място във временното класиране на Калчото и 51 точки, докато играчите на Лучано Спалети са недостижими на върха със 71.

На 7 април (петък) Милан ще приеме Емполи, докато неаполитанците ще гостуват на Лече.

Гостите откриха още в 17-та минута, когато Рафаел Леао прехвърли вратаря на домакините за 1:0. 8 минути по-късно резултатът бе удвоен, а в герой се превърна Брахим Диас, който отбеляза след рикошет.

Леао напомни за себе си в 59-та минута. Тогава португалецът демонстрира мощ и точност, за да се разпише за втория си гол в този мач. „Росонерите“ сложиха край на всякаква интрига 8 минути по-късно, когато Алексис Салемакерс премина през цялата домакинска защита и отбеляза за 4:0