"Монца" на Антов ще играе в Серия "А"

Тимът си осигури промоция след победа над "Пиза"

Instagram

Италианският "Монца" ще играе отново в Серия "А". Тимът, от който е част българския национал Валентин Антов, си осигури промоция, след като победи "Пиза" в два мача от плейофите.

Вчера (29 май) "Монца" спечели с 4:3 и с общ резултат 6:4 осигури най-големия успех в кариерата си.

Драматичният втори мач започна с два гола за "Пиза" и изравняване за 2:2 в 80-ата минута. Последва още един гол за съперниците на "Монца", който вкара срещата в продължения.

Снимка: Instagram

В тях съотборниците на Антов вкараха още 2 гола и заслужено празнуваха накрая.

Българинът не игра в последния мач за сезона. Той се присъедини към "Монца" през август 2021 г. под наем от ЦСКА, като договорът му изтича с края на сезона. Антов изигра 5 мача за новите членове на италианския елит.