Наполи съкруши Ювентус след драма и два отменени гола

Неаполитанците докосват титлата в Италия

Наполи продължава да мечтае все по-силно за титлата в Серия А. Играчите на Лучано Спалети съкрушиха Ювентус с 1:0 в мач от 31-ия кръг.

На "Алианц Стейдиъм" в герой за неаполитанците се превърна Джакомо Распадори, който наниза единственото попадение в добавеното време. За играчите на Масимилиано Алегри това бе първа среща след отмененото наказание преди няколко дни относно върнатия точков актив.

Срещата не мина без спорни моменти, тъй като два гола на „бианконерите“ бяха отменени. Това се случи първо в 83-та минута, когато гол на Анхел ди Мария не бе зачетен след преразглеждане с VAR заради нарушение. 7 минути по-късно същата съдба сполетя и попадението на Душан Влахович.

Така тимът от Неапол е недостижим на върха със 78 точки, а торинци са трети в класирането с 59. На 29 април (събота) Наполи ще приеме Салернитана, докато ден по-късно „Старата госпожа“ ще има визита на Болоня.

Положенията не липсваха и пред двете врати през целия мач, но той бе решен в 93-та минута. Тогава домакините нанесоха своя удар. Елиф Елмас напредна по дясното крило и центрира на втора греда, където Джакомо Распадори засече подаването и отбеляза, за да сложи точка на спора.