Няма Меси, има проблем

Интер Маями завърши 1:1 с Ню Йорк Сити

Аржентинската суперзвезда Лионел Меси пропусна трети пореден мач за своя Интер Маями при равенството 1:1 като домакин на Ню Йорк Сити в двубой от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър в САЩ.

Световният шампион от Катар 2022 се възстановява от травма на крака, чиято сериозност не се разкрива с подробности от Интер. Тимът, управляван от Дейвид Бекъм, се бори за влизане в плейофите на Източната конференция.

За последно 36-годишният аржентинец игра 37 минути в срещата с Торонто на 20 септември.

Меси има на сметката си 11 гола в 12 мача за Интер Маями през сезона.

Сантяго Родригес вкара за 1:0 за гостите в 77', а Томас Авилес изравни в петата минута на добавеното време, отбелязвайки първото си попадение в Лигата.

Тимът от Форт Лодърдейл заема 13-о място в класирането в конференцията с 33 точки от 30 мача, в които записа 9 победи, 6 равенства и 15 загуби.