"Това беше мач на мъже срещу момчета"

11 поражения във Висшата лига са плашеща статистика, бесен е Рой Кийн

Легендата на Манчестър Юнайтед Рой Кийн, който има 326 мача и 33 гола за "червените дяволи", бе бесен след поражението на Манчестър Юнайтед в дербито със Сити с 1:3.

"Юнайтед загубиха единадесет мача в лигата. Това е плашеща статистика.

В крайна сметка беше битка между мъже срещу момчета. Те просто правеха грешки. Можехме да допуснем четири или пет гола", каза Рой Кийн.

ФАКТФАЙЛ
* Манчестър Юнайтед отправи 24 удара по-малко от Манчестър Сити. "Червените дяволи" стреляха само 3 пъти през целия мач, а съперниците им - 27. При ударите към вратата - 1 срещу 8. Освен това Юнайтед владееше топката само в 26% от времето.
* От сезон 2003/04 тимът от "Олд Трафорд" е имал само веднъж по-малко удари в мач от Висшата лига, отколкото днес.
* Юнайтед бе непобеден във Висшата лига в продължение на 143 мача, когато е водил на полувремето.
* Тимът на Тен Хаг загуби мач от Висшата лига за първи път от септември 2014 г., водейки след първите 45 минути. Последният път, когато това се случи, беше срещу Лестър. След това водеше след първото полувреме 143 пъти, от които 123 мача завършиха с победа и 20 с равенство.
* "Червените" от Манчестър са шести във Висшата лига с 44 точки. Ливърпул е първи и има в актива си 19 точки.