Вицешампионът Египет изхвърча от Купата на Африка

Пропуск от дузпа на вратар класира ДР Конго за четвъртфиналите

Вицешампионът Египет отпадна в осминафиналите за Купата на африканските нации.

"Фараоните", които отново бяха без контузената си звезда Мохамед Салах, се прибират у дома след загуба от ДР Конго със 7:8 след дузпи. В редовното време и продълженията двубоят завърши 1:1.

Мешак Елия от конгоанците пропиля добра възможност още в 3', а само 5 минути по-късно Ахмед Хегази от Египет стреля мощно с глава малко над вратата.

ДР Конго поведе в 37', когато Елия се оказа най-съобразителен при едно разбъркване.

В добавеното време на първата част Мустафа Мохамед изравни от дузпа, отсъдена за фал на Дилан Батубинсика срещу Хегази.

В 53' Седрик Бакамбю стреля неточно от близка дистанция.

Двубоят навлезе в продължения, които египтяните доиграха с 10 души заради втори жълт картон на резервата Мохамед Хамди.

Спорът се реши с дузпи. При тях за египтяните не реализираха Мохамед и вратарят Габаски, докато за ДР Конго не бе точен единствено Артур Масуаку.

В четвъртфиналите "леопардите" ще се изправят срещу Гвинея, в чийто състав е защитникът на Ботев Пловдив Антоан Конте.