Германия е на полуфинал, най-сетне победи Италия на голям форум

Бундестимът надви Скуадрата със 7:6 след изпълнения на дузпи

Германия победи Италия с 7:6 след изпълнения на дузпи и е полуфиналист на Евро 2016.

В спор за място на финала Бундестимът ще се сблъска с домакина Франция или приятната изненада Исландия, които се изправят един срещу друг по-късно днес.

В редовното време двубоят между Германия и Италия, игран на ст. "Матмут Атлантик" в Бордо, завърши при резултат 1:1, а двата тима не успяха да си отбележат гол в продълженията. Стигна се до дузпи, при които за Германия не съумяха да реализират Мюлер, Йозил и Швайнщайгер, а за Италия - Дзадза, Пеле, Бонучи и Дармиан.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентата в Бангладеш, предимно италианци, а „адзурите“ излязоха на терена с черни ленти.

Съставите

Германия  (3-4-1-2): Нойер - Хьоведес, Боатенг, Хумелс - Кимих, Кедира (16‘ Швайнщайгер), Кроос, Хектор – Йозил - Мюлер, Гомес (72‘ Дракслер)

Италия  (3-5-2): Буфон - Бардзали, Бонучи, Киелини (120‘ Дзадза) - Флоренци (86‘ Дармиан), Джакерини, Стураро, Пароло, Де Шильо - Едер (108’ Инсиние), Пеле

В началните минути на срещата имаше предпазливи действия и от двата отбора. „Скуадрата“ първа погледна към противниковата врата. Джакерини стреля, а след това и Стураро, но проблеми за вратаря Нойер нямаше.

Четвърт час след началото на двубоя на селекционерът на Германия Йоахим Льов се наложи да направи принудителна смяна, пускайки в игра Бастиан Швайнщайгер на мястото на Сами Кедира.

В 30‘ минута именно Швайнщайгер прати топката в мрежата на Буфон. Попадението обаче правилно не бе зачетено от главния съдия Виктор Касай заради нарушение в наказателното поле, извършено срещу играч на Италия.

Минути преди почивката Германия можеше да поведе. При една отлична контраакция на Бундестима Джошуа Кимих центрира и намери Марио Гомес, който стреля с глава, но встрани от вратата.

В следващата немска атака Буфон все пак бе тестван от Мюлер, чийто удар не създаде проблеми на легендарния италиански вратар.

Две минути преди края на първата част Италия стигна до най-чистото си положение за гол. Джакерини проби по левия фланг и прати топката в наказателното поле, където в крайна сметка Стураро стреля, но се получи рикошет и… корнер за „адзурите“ .

След първите 45 минути резултатът бе равен - 0:0.

Германия се впусна в атака през втората част и постави Италия под сериозен натиск. В 53' минута като по чудо нулевото равенство се запази. Мюлер стреля опасно към вратата на Буфон, но в последния момент Флоренци изби топката от голлинията.

За "адзурите" последваха тежки минути. Те често прибягваха до нарушения, в резултата на което Стураро, Де Шильо и Пароло получиха жълти картони. При евентуално участие на "Скуадрата" в полуфиналната фаза на еврошампионата Де Шильо нямаше да бъде на разположение на наставника Антонио Конте.

Германия продължи да напада и в 65' минута Марио Гомес подаде към Йонас Хектор, който продължи към Месут Йозил, а оставеният непокрит играч на Арсенал беше точен - 1:0 за Германия.

Минути след гола Йозил пусна перфектен извеждащ пас към Марио Гомес, озовал сам срещу Буфон. Нападателят на турския Бешикташ стреля технично с пета, но италианският страж показа класа и успя да избие в ъглов удар.

В ответната атака Италия изпусна златен шанс за изравняване на резултата. Де Шилио за пореден път проби по лявото крило и центрира в наказателното поле на Германия, където Пеле стреля, но покрай вратата.

В 80' минута Боатенг игра с ръка в наказателното поле след центриране на Киелини и съдията отсъди дузпа в полза на Италия. Защитникът Леонардо Бонучи застана зад топката и не сбърка - 1:1.

Продълженията ни предоставиха много битка и атакуващи действия, по-сериозни голови положения обаче нямаше. В началото на първите допълнителни 15 минути Пеле получи жълт картон за груб фаул срещу Боатенг. Това означаваше, че Италия шеше да бъде без нападателя на Саутхемптън на евентуален полуфинал.

След като споровете покрай жълтия картон на Пеле отминаха, разсеяната италианската отбрана допусна грешка. Швайнщайгер центрира в наказателното поле, където Киелини не успя да избие добре топката, а след това Дракслер стреля отблизо с гръб към вратата, но малко над напречната греда.

Последва нова атака, при която Германия можеше да нанесе своя удар. Дракслер обаче сбърка при подаването към Мюлер и вместо да го изведе очи в очи с Буфон, го прати около флагчето за изпълнение на корнер...

В 113' Италия организира отпасно нападение. Влезлият като резерва Лоренцо Инсиние стреля от малък ъгъл, но Мануел Нойер бе на висота.

До края на 120-те минути резултатът се запази и наказателни удари определиха изхода от сблъсъка.

6:5 при дузпите
0:1 - Инсиние, 1:1 - Кроос, 1:1 - Дзадза изпуска1:1 - Мюлер изпуска, 1:2 - Бардзали, 1:2 - Йозил изпуска1:2 - Пеле изпуска, 2:2 - Дракслер , 2:2 - Бонучи изпуска2:2 - Швайнщайгер изпуска, 2:3 - Джакерини, 3:3 - Хумелс, 3:4 - Пароло, 4:4 - Кимих, 4:5 - Де Шильо, 5:5 - Боатенг, 5:5 - Дармиан изпуска, 6:5 - Хектор.