"Лион" и "Аталанта" затегнаха възела в група 5 на Лига Европа (ВИДЕО)

И четирите отбора в групата вече имат актив

"Лион" и "Аталанта" завършиха при равенство 1-1 мача помежду си от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. По този начин и двата отбора продължават без загуба в група 5 от турнира, а италианският тим дори оглави класирането.

"Лион" имаше предимство в играта на своя стадион, но откри резултата чак в края на първото полувреме, когато добра комбинация отдясно прати топката в краката на Набил Фекир, а той изведе Бертранд Траоре, който откри.

През втората част "Аталанта" заигра много по-открито и стигна до изравнителен гол. Алехандро Гомес вкара след свободен удар в 57-та минута.

До края домакините натиснаха в търсене на победата, но "Аталанта" се защитаваше организирано и не допусна втори гол. Спечелената точка оставя италианците на първо място в група 5 с 4 точки актив. "Лион" и кипърският "Аполон" имат по 2 точки от две равенства. Последен е "Евертън", който има само точка.

В другия мач от групата "Евертън" и "Аполон" завършиха 2-2 на Гудисън парк.