Португалските футболисти празнуват в социалните мрежи

Европейските шампиони споделиха радостта с хилядите си последователи

За първи път в историята си, португалският национален отбор стана европейски шампион. "Мореплавателите" победиха домакина на първенството Франция с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Едер в 109-та минута.

Радостта на привържениците на Португалия беше огромна. Феновете празнуваха цяла нощ по парижките улици и в родината си. Към празненствата очаквано се присъединиха и футболистите на треньора Фернандо Сантош.

Те използваха социалните мрежи, за да направят съпричастни своите хиляди последователи към радостта от триумфа си.

Капитанът Кристиано Роналдо, който получи контузия по време на първото полувреме на срещата и беше заменен в 25-та минута, отдаде заслуженото на своите съотборници. "Горд съм със своите съотборници! Горд съм с родината си!", написа звездата на тима.

Proud of my team. Proud of my country. Make them believe. #JustDoIt

A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Пепе благодари на своето семейство - приятелката си Ана София и двете си деца.

Obrigado meus amores

A photo posted by Pepe (@official_pepe) on

Ренато Санчес публикува неподправената си радост от финала с красноречивото "Европейски шампион".

Campeão europeu

A photo posted by RS35 OFICIAL (@renatosanches35) on

Вратарят Руи Патрисио пък показа ценната купа на своите последователи.

champione

A photo posted by Rui Patricio (@rpatricio1) on

Подобно на Пепе, Рикардо Куарешма също празнува със семейството си на трибуните на "Стад дьо Франс".

Vamos lá festejar isto

A photo posted by Ricardo Quaresma (@ricardoquaresmaoficial) on

Луиш Нани, който изгледа мача от резервната скамейка, поздрави първо своя капитан Кристиано Роналдо. "Ти си повече от капитан, ти си шампион!", похвали Нани съотборника си.