Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) (НА ЖИВО)

Краен резултат: 1:1, след дузпи - 5:3 за Реал (ВИДЕО)

Време е за големия финал на сезон 2015/2016. Испанско дерби ще определи новия шампион на Европа. Мадридските Реал и Атлетико се изправят в спор за трофея в Шампионската лига. Арена на сблъсъка е ст. "Сан Сиро" в Милано.

Двубоят е с начален час 21:45 и ще бъде излъчен по bTV Action. Може да го следите и тук – минута по минута.

Тази вечер "кралския" клуб излиза за рекордна 11-та титла от турнира. Атлетико пък ще опита да напише златна страница в клубната си история, печелейки трофея за първи път.

Този сезон Реал не беше особено убедителен по пътя към Милано, елиминирайки последователно Рома, Волфсбург и Манчестър Сити.

Атлетико пък се справи с ПСВ (Айндховен), Байерн (Мюнхен) и Барселона. В последните си 4 мача в Шампионската лига „дюшекчиите” имаха средно притежание на топката от малко над 25%, но показаха завидна ефективност, успявайки да стигнат до финала, въпреки това.

През 2014 г двата тима отново се изправиха един срещу друг на финала в Шампионската лига. Тогава „кралския клуб” надделя с 4:1 след продължения.

Стартови състави

Реал Мадрид (4-3-3): Навас; Карвахал, Пепе, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос; Бейл, Бензема, Роналдо

Атлетико Мадрид (4-4-2): Облак; Хуанфран, Годин, Савич, Филипе Луиш; Саул, Габи, Аугусто, Коке; Гризман, Торес

1' минута - Начало на срещата.

3' минута - Атлетико започва доста агресивно и пресира сериозно противника дълбоко в неговата половина.

5' минута - Първи удар към една от двете врати, дело на Коке. Испанският национал обаче стреля слабо и право в ръцете на стража на Реал - Кейлор Навас.

7' минута - Това бе най-добрата възможност в мача до този момент. Бейл центрира от пряк свободен удар, топката попадна в Каземиро, но той не съумя да отбележи от 2 метра.

11' минута - Доста предпазливи действия отстрана и на двата отбора.

15' минута - ГОООООЛ! 1:0 за Реал! Две години по-късно капитанът на "белите" Серхио Рамос отново се разписва във вратата на Атлетико. Повторенията обаче показват, че при попадението е имало засада. Грешка на главния съдия Maрк Клатънбърг.

21' минута - Атлетико все още е в шок. Двубоят не се развива по вкуса на Диего Симеоне и компания.

25' минута - "Червено-белите" в атака. Центриране на Филипе Луиш, след което удар на Хуанфран. Юношата на Реал обаче прати топката над вратата. Разочароващо изпълнение.

31' минута - Карим Бензема финтира Диего Годин и центрира остро в наказателното поле на Атлетико, но там вратаря Ян Облак се намеси отлично.

34' минута - Голмайсторът на Атлетико Антоан Гризман получи чудесен пас и реши да отправи удар от дистанция. Слабо изпълнение. Без проблеми за Кейлор Навас.

38' минута - Реал се изтегли малко назад и сега дори централният нападател Карим Бензема се връща, за да помага в отбрана. "Белите" явно ще разчитат на контраатаки.

41' минута - Опасен удар на Антоан Гризман, който преминава покрай левия страничен стълб на вратата на Реал.

45' минута - 1 минута продължение на първото полувреме.

На почивката: Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) 1:0

46' минута - Начало на втората част. Наставникът на Атлетико Диего Симеоне предприема първа смяна - Яник Ферейра - Караско влиза на мястото на Аугусто Фернандес.

47' минута - Дузпа за Атлетико! Пепе фаулира Фернандо Торес в наказателното поле на Реал и реферът Марк Клатънбърг бе категоричен, посочвайки бялата точка.

48' минута - Гризман пропускааа! Звездата на "дюшекчиите" разтресе напречната греда на вратата, пазена от Кейлор Навас. Това е вторият наказателен удар, който французинът не реализира през този сезон. Любопитното е, че първият дойде отново в дербито с Реал и бе спасен от... Навас. Deja vu!

52' минута - Тежък момент за левия бек на Реал Дани Карвахал. Испанският национал се контузи и на негово място в игра влезе Данило.

53' минута - Разбъркване пред вратата на Реал, при което защитникът на Атлетико Стефан Савич направи по-трудното, несъумявайки да добута топката в мрежата на Кейлор Навас. Като по чудо "кралският" клуб запазва крехкия си аванс.

59' минута - Центриране на Караско, след това Саул стреля от воле, но далеч от целта. Наставникът на Атлетико Диего Симеоне обаче е доволен от ентусиазма, който показват неговите възпитаници. Аржентинецът насърчава публиката да подкрепи още по-бурно Атлети.

65' минута - Реал контраатакува. Данило центрира, но Стефан Савич е на мястото си и избива.

68' минута - Изстрел на Бейл, рикошет и корнер. При него Коке е избутан от Серхио Рамос, фаул в нападение.

70' минута - Фантастична контраакция на Реал. Бензема се освободи от опеката на "червено-бялата" защита, но не успя да преодолее Ян Облак.

72' минута - Втора смяна за Зидан. Кроос напуска, на негово място до края ще следим изявите на Иско.

75' минута - Реал вече използва по-скоро 4-5-1 отколкото 4-3-3.

77' минута - Смяна в състава на "кралския" клуб - Лукас Васкес на мястото на Карим Бензема.

79' минута - ГООООООЛ! 1:1! Атлетико изравнявааа! Резервата Караско бележи, след като засича великолепно центриране на Хуанфран. За първи път във финал на Шампионската лига е отбелязано попадение в 79' минута.

88' минута - Проблеми за Реал. Звездата на 11-кратния европейски шампион - Кристиано Роналдо има някаква контузия, а Зидан изчерпа трите си смени.

90' минута - Сякаш гледаме повторение на финала от 2014 г., когато двата тима завършиха 1:1 в редовното време. Тогава Реал надделя с 4:1 след продължения.

3 минути добавено време

Край на редовното време - 1:1. Ще гледаме продължения!

91' минута - Начало на първото продължение.

94' минута - Корнер за Реал... Иско центрира, Роналдо стреля с глава, но слабо. "Белият балет" пропиля страхотна възможност.

98' минута - Продължителна атака на Атлетико. Коке праща топката в наказателното поле, но Данило избива в ъглов удар.

100' минута - Торес извежда отлично Гризман, който щеше да излезе очи в очи с Навас, но Данило се намеси в последния момент, спирайки французина.

102' минута - И Бейл разтегна. Уелсецът трябва да издържи още двадесетина минути. Припомняме, че Реал няма право на повече смени.

105' минута - Изтича първото продължение. Гарет Бейл лежи на тревата. Той едва дочака паузата.

106' минута - Начало на второто продължение.

107' минута - За втори път в мача дефанзивният полузащитник на Реал Каземиро опитва удар отдалеч. Над вратата.

109' минута - Принудителна смяна в състава на Атлетико. Контузеният Филипе Луиш е заменен от Лука Ернандес.

116' минута - Диего Симеоне прави последна смяна - Партей на мястото на Коке.

120' минута - Изглежда ще гледаме дузпи.

2 минути продължение на продължението