Вижте най-доброто от Везенков срещу ЛеБрон и Лейкърс (ВИДЕО)

Взаимодействието между Сабонис и българина – едно от най-коментираните неща в мача

Александър Везенков вкара 11 точки и овладя 4 борби при драматичната домакинска победа на Сакраменто над Лос Анджелис Лейкърс със 132:127 след продължение в НБА, а това безспорно е най-добрият му мач от дебюта му в Лигата отвъд Океана преди около седмица.

Предлагаме ви най-доброто от играта му срещу Леброн Джеймс и „езерняците“, което събраха в 2-минутно видео от американския канал NBC:

Първият кош на Везенков срещу Лейкърс дойде само 5:40 минути след началото на мача и точно 10 секунди след появата на българина на терена.

При резултат 21:16 в полза на Сакраменто, лидерът на „кралете“ Домантас Сабонис намери отлично нашето момче, като му подаде за красив але уп. Везенков отигра по прекрасен начин паса.

Малко по-късно, но отново в същата тази първа четвърт, синът на трикратния шампион и три пъти носител на Купата на България с Балкан Сашо Везенков, отново събра погледите на всички върху себе си. Този път обаче заради зрелищна игра в защита.

При резултат 26:20 в полза на Кингс и 3:52 минути оставащо време до края на първата четвърт, Везенков блокира чисто стрелба на Хамичура, а при ответната атака, отново последно български кош – Везенков наниза хладнокръвна тройка.

Тя накара коментаторите от NBC да реагират мигновено и да отдадат заслуженото на изпълнението му: „Вижте, колко красива беше тази стрелба.“

Реализатор №1 в Евролигата през изминалия сезон и MVP на най-силния европейски клубен турнир по баскетбол за 2022/2023, демонстрира още едно силно свое оръжие от арсенала си в домакинството на Лейкърс: умението да подава и чувството никога да не бъде егоист.

При резултат 32:26 за Сакраменто, 1:29 минути до края на първата четвърт, българинът асистира за тройка на съотборника си Малик Монк.

Силните изяви на Везенков и ставащото все по-очевидно негово отлично взаимодействие на терена със сина на легендарния Арвидас Сабонис, продължиха до края на редовното време на срещата.

При 79:75 за „кралете“, 3:39 минути преди сирената на третия период, отново Домантас Сабонис намери Саша по прекрасен начин, а българинът му се отблагодари като прати топката за втори път в коша от зоната за 3 точки. Начинът, по който пък след това се поздравиха Сабонис и Везенков беше едно от най-знаковите неща в мача.

Александър Везенков загатна на американците какво точно правеше във всеки един двубой от Евролигата през последните 2-3 години и следващата му проява в двубоя, при която той пресече хитро и отигра още по-хитро един пас, който получи в подкошието, също е обещание за онова, което предстои да даде той на отбора си и на НБА.

Кош и фаул, след асистенция на Малик Монк, но в ключов момент от срещата с Лейкърс. Везенков се разписа със самочувствие при резултат 87:85 за своя тим при 11 минути оставащо време в четвъртата четвърт. Нагърби се, действа уверено и за пореден път накара коментаторите на мача да го засипят със суперлативи.