11 точки и 4 борби: И Крал ЛеБрон не може да спре Везенков (СНИМКИ И ВИДЕО)

Сакраменто победи Лейкърс със 132:127 след продължение, а българинът беше под пара в ключови моменти от мача

Александър Везенков записа най-силното си представяне за Сакраменто от началото на сезона в НБА, а Кингс победиха драматично Лос Анджелис Лейкърс в своята зала - 132:127 след продължение.

Българският национал игра общо 18 минути, като отбеляза 11 точки, овладя 4 борби и направи 1 асистенция. Той събра 18 пункта в статистиката за коефициент на полезно действие, а стрелбата му беше 4/10 общо при опитите към коша, 2/6 от тройката и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

MVP на Евролигата за изминалия сезон набира скорост с всеки следващ двубой с екипа на "кралете", които които се присъедини това лято с договор за 3 години, на обща стойност $20 млн. Срещата срещу "езерняците" пък бе едва петата за него от старта на новия сезон в Лигата отвъд океана.

Най-полезният играч в Евролигата за миналия сезон беше точен в ключови моменти от двубоя и имаше сериозен принос за триумфа на "кралете" в калифорнийското дерби.

Той се появи на паркета за първи път 5:49 минути преди края на първата част, заменяйки Д`Арън Фокс, когато домакините вече трупаха аванс.

Десет секунди по-късно Саша вкара и първите си точки след зрелищен але-уп, като топката му бе подадена идеално от Домантас Сабонис.

До края на тази четвърт Везенков записа две борби в защита, блокира отлично опит от тройката на Руи Хачимура, вкара и първата си тройка.

В третата четвърт се появи отново на терена, този път на мястото на Кийгън Мъри и почти веднага наниза нова тройка.

11 минути преди сирената тежкото крило взе важна борба в нападение, вкара в коша, а и спечели нарушение, след котео застана на фаул линията - и още една точка. С нея "кралете" поведоха с 90:86, но само минута по-късно Лейкърс за първи път в мача излезе напред.

До края гонитбата продължи, а 12 секунди преди края ЛеБрон Джеймс изравни за 115:115.

Везенков не влезе на терена в продължението.

Най-резултатен бе Фокс, който завърши с 37 точки. Антъни Дейвис вкара 30 за Лейкърс, а ЛеБрон завърши с 27.

Сакраменто е 2/1 на старта на сезона, след като спечели гостуването си на Юта и загуби драматично у дома от Голдън Стейт. Следващата среща е пак с Уориърс и Стеф Къри, на 2 ноември в залата на "воините".

"С всеки мач се чувствам все по-комфортно. Знаем, че сезонът е дълъг, така че трябва да имаме краткосрочна памет и да продължим напред", коментира Везенков преди мача.

"Различно е. Темпото е по-високо. Всичко е бързо, но започвам да свиквам. В живота ми и в тренировките е така - колкото повече повторения, толкова по-комфортно се чувстваш.

"Игрището е по-голямо. Атлетичността е много по-голяма. Играчите са много бързи. Искаме да сме агресивни, но талантът, темпото е екстремно високо, така че трябва да работим върху това, дори ако е трудно. Трябва да сме продуктивни.

Работя върху малки неща в офанзивен и дефанзивен план. Искам да печеля всеки ден и да се доказвам. Треньорът иска да играем бързо, агресивно и да играем заедно. Трябва да правим лесните неща, които повечето пъти са най-трудните".