Александър Везенков вкара 10 точки на Голдън Стейт (ВИДЕО)

Стеф Къри открадна шоуто в Сакраменто, но нашето момче играе все по-уверено

Александър Везенков и Сакраменто Кингс загубиха за първи път през новия сезон в НБА. "Кралете" отстъпиха пред Голдън Стейт Уориърс със 114:122 (29:24, 28:36, 27:39, 30:23) в среща от Западната конференция, изиграна в Golden 1 Center.

Везенков отново се включи от пейката, но и този път направи сериозно впечатление.

Българският национал се прибра в съблекалнята с 10 точки и 1 борба за 13 минути на паркета. При стрелбата си той бе 2/2 от средна дистанция и 2/4 отвъд дъгата.

Ротациите в тима на Майк Браун започнаха с появяването на Саша, Малик Монк и Дейвиън Мичъл при оставащи 5:33 минути до края на първата четвърт.

Най-полезният играч в Евролигата за миналия сезон имаше за цел да спре Гари Пейтън-младши в първите си минути на терена. Везенков рядко получаваше топката, но все пак неговият отбор достигна до обрат в резултата при 18:17 след кош и фаул на Сабонис.

Още с едно от първите си докосвания до топката Везенков отбеляза първата си тройка в мача, за да намали дистанцията до 21:22 в полза на Уориърс. Малко след това крилото продължи страхотния си рейд с втория си точен изстрел зад дъгата.

Първият период на българина в мача завърши при оставащи 8:01 минути от втората четвърт, когато на негово място се завърна Харисън Барнс. Той се завърна на терена в края на третата част и напомни за себе си с първата си забивка в редовния сезон на НБА.

Звездата на мача бе Стеф Къри, който отбеляза 41 точки за Уориърс, включително 16 в превърналата се в ключова за победата трета четвърт. Така най-великият стрелец за всички времена продължи наказателната си акция срещу Сакраменто, след като наниза исторически 50 точки в решителния седми мач от плейофната серия между двата тима през миналия сезон.

По този начин и двата тима имат на сметката си победа и загуба. На 30 октомври (понеделник) Везенков и компания ще домакинстват на ЛА Лейкърс, докато баскетболистите на Стив Кър ще пътуват до Хюстън.