Амиго Северозапад с втора победа в квалификациите на ШЛ

Най-добрият български отбор по футзал отнесе уелсци

FC Amigo Northwest Futsal

Българският представител в Шампионската лига по футзал - Амиго Северозапад, постигна втора победа в квалификациите. Тимът ни разгроми със 7:2 Про Футзал Кимру (Уелс).

За втора поредна година мачовете от този етап се играят в Арена София.

Снимка: FC Amigo Northwest Futsal

Днес още през първото полувреме си пролича разликата в класите и то завърши при резултат 4:0. Точни бяха Васил Кефабе, Мартин Стойков и на два пъти Владимир Бахъров. Междувременно вратарят Христо Павлов направи няколко ключови спасявания.

През втората част гостите се отпушиха с дузпа, реализирана от Добсън, а Дохърти вкара последния гол за тима от Великобритания. Алексей Степанов, Кефабе с второто и Бахъров с третото си попадение затвърдиха превъзходството на Амиго Северозапад.

В събота (24 август) започват решителните срещи. Тогава Амиго Северозапад среща прекия си конкурент за лидерската позиция в група 2 - Минерва. Именно швейцарският клуб прегази първия съперник на българите - Фиорентино (Сан Марино), с 14:0 по-рано през деня.

Напред продължават победителите в групите и най-добрият от осемте отбора, завършили на второ място.