Лудогорец се измъчи с Локомотив, но стъпи на върха

Разградчани дръпнаха с едни гърди напред пред ЦСКА

Лудогорец оглави временното класиране в Първа лига. Действащите шампиони надвиха Локомотив София с 1-0 в мач от 27-ия кръг, който се изигра на „Хюмефарм Арена“.

В герой за разградчани се превърна Игор Тиаго, който реализира единственото попадение. Мачът не мина без спорни ситуации, тъй като попадение на Спас Делев бе отменено през първото полувреме, докато в края на второто съдията Георги Димитров отсъди дузпа за „орлите“, която впоследствие отмени.

Освен това столичните „железничари“ доиграха срещата с човек по-малко, тъй като Селсо Рапосо получи втори жълт картон за нарушение срещу Делев и така трябваше да напусне терена.

По този начин селекцията на Ивайло Петев продължава с победната си серия и има на сметката си 65 точки, с което изпревари ЦСКА, който се смъкна до втората позиция с 64. От своя страна футболистите на Станислав Генчев са осми в подреждането с 37 точки. На 30 април (неделя) Тимът от Разград ще гостува на ЦСКА в ключов мач от битката за титлата, докато Локомотив ще приеме Хебър Пазарджик.

Домакините владееха инициативата през огромна част от мача и на няколко пъти се разминаха с това да отбележат. Все пак в 81-та минута натискът на шампионите даде резултат. След центриране от корнер Тиаго засече топката с глава, за да я прати вратаря на гостите и да подпечата успеха им.