Лудогорец удари палача си от Шампионската лига

Отмъщение, макар и в приятелска среща

ludogorets.com

Отмъщение, макар и в приятелска среща! Лудогорец победи с 3:0 Олимпия Любляна в контрола от лагера в Турция. Именно словенският гранд елиминира "орлите" във втория предварителен кръг на Шампионската лига през този сезон.

Днес Квадво Дуа даде аванс на българския шампион в 11'. Бразилецът се разписа след комбинация между Бърнард Текпетей и Кайо Видал.

Снимка: ludogorets.com

Последва отлична намеса на вратаря Серджио Падт, а в 28' Тодор Неделев реализира втори гол за Лудогорец.

В последната минута на първата част Якуб Пьотровски подаде в наказателното поле, където Дуа асистира за голмайстора Текпетей и той оформи класическия успех за отбора от Разград.

През второто полувреме играта беше по-равностойна, а в 64' Рик шутира, но вратарят Пантол се справи.

Десет минути преди края на редовното време резервата Симон Слуга не позволи на словенския първенец да вкара почетно попадение.

На 27 януари (събота) Лудогорец ще играе приятелски мач с полския шампион Раков Ченстохова.

Стартовият състав на Лудогорец срещу Олимпия: Серджио Падт, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Аслак фон Витри, Сон, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Тодор Неделев, Квадво Дуа, Бърнард Текпетей и Кайо Видал