Още го може: Бербатов с гол в благотворителен мач (СНИМКИ)

Звезди събраха над 3,5 млн. евро за пострадалите от наводненията в Словения

Димитър Бербатов бе част от благотворителен мач в Словения за жертвите на наводненията в страната през август.

Рекордьорът по голове за България и бивш нападател на "Манчестър Юнайтед" дори се разписа от дузпа.

"Сините", за които игра Бербатов, победиха "червените" с 5:3 след дузпи след равенство 1:1 в редовното време.

Двубоят бе във формат две полувремена по 30 минути, а бившият национал на България се появи в игра от резервната скамейка, като заигра в халфовата линия.

В мача играха още легендарният италиански вратар Джанлуиджи Буфон, Андрий Шевченко, Златан Ибрахимович, Паоло Малдини, Луиш Фиго, Звонимир Бобан, Хавиер Санети, Ерик Абидал, Предраг Миятович, Владимир Шмицер, Неманя Видич, Марио Манджукич, Мирослав Клозе, Хамит Алтинтоп и Ведран Чорлука.

Президентът на УЕФА Александър Чеферин организира събитието и покани президента на БФС Борислав Михайлов да наблюдава мача на стадион "Стожице" от трибуните.

"Сърцето ми е с вас", каза в специално видео послание бразилската суперзвезда Роналдо. Феномена се извини, че не може да дойде лично, но изрази подкрепата си за каузата.

От благотворителния мач бяха събрани над 3,5 млн. евро.

Може да гледате пълен запис на "Мач на надеждата" - ТУК.