Северно сияние: ЦСКА удари Левски по навик (ВИДЕО)

"Червените" нокаутираха съперника до почивката за крайното 3:1

ЦСКА удари Левски за втори път в рамките на три седмици. "Червените" спечелиха вечното дерби на старта на плейофите с 3:1.

Тимът на Стамен Белчев нокаутира съперника преди почивката. Норвежците Улаус Скаршем и Джонатан Линдсет се разписаха по веднъж, а Марселино Кареасо направи резултата класически след кошмарна грешка на Фабио Лима. А бурята пред вратата на Пламен Андреев беше предшествена от греда за сините...

И докато очакванията бяха ЦСКА да довърши Левски с разгром, през второто полувреме доминираха "сините". Те върнаха едно попадение чрез Асими Фадига и изпуснаха няколко чудесни възможности да създадат драма в последните минути.

В крайна сметка Левски допусна четвърта загуба в последните си пет мача в първенството. А феновете поискаха мощно оставката на треньора Николай Костов, на когото собственикът Наско Сираков предлага договор и за следващия сезон. "Сините" се закотвиха на петото място и шансовете им за участие в Европа стават все по-илюзорни.

Победата на ЦСКА беше помрачена от Фернандо Каранга. Този път бразилецът не успя да се разпише, а при радостта след третия гол направи характерния си жест, имитиращ рязане на глава. Реферът Георги Кабаков му показа жълт картон и така Каранга ще пропусне ключовия реванш срещу Ботев Пловдив за купата следващата седмица.

Този път дербито премина без обстрел с ракети между секторите. По трибуните обаче имаше наполовина по-малко публика спрямо последния сблъсък между двата тима.