Спартак Варна се завърна в елита с успех на ужасен терен

Тревното покритие на стадиона на Хебър е в окаяно състояние

Спартак Варна се завърна с победа в родния футболен елит. "Соколите" спечелиха с 2:0 като гости на Хебър в предпоследния мач от откриващия кръг на Първа лига.

Вниманието обаче прикова ужасният терен на ст. Георги Бенковски в Пазарджик. Тревното покритие е в окаяно състояние, неприлягащо на двубой от най-високо ниво. То затрудни много играчите, усложнявайки контрола върху топката, която подскачаше в определени зони.

Снимка: startphoto.bg

Иначе домакините останаха с 10 души още в 17', когато Николай Николаев получи директен червен картон за груб фал срещу Ивей Ромееш. Главният съдия Християна Гутева взе решението с помощта на VAR.

Спартак се възползва от численото си предимство и поведе малко преди почивката чрез Ахмед Ахмедов.

В началото на втората част Хебър получи дузпа заради игра с ръка на Франьо Пърче. Зад топката застана Олексий Збун, който я изпрати над вратата.

Гостите сложиха точка на спора в третата минута от добавеното време, когато Ахмедов намери отлично Антонио Вутов за 2:0. Попадението е дебютно за юношата на Левски с екипа на Спартак.

В следващия кръг Хебър гостува на ЦСКА, а варненци - на ЦСКА 1948.