Станислав Генчев: Мечтаем да спечелим Купата на България (ВИДЕО)

Когато всичко свършва добре, нямам забележки, каза още наставникът след драматичния четвъртфинал

Локомотив София стана първият отбор, който си проправи път до полуфиналите в турнира за Купата на България. Столичните „железничари“ оцеляха срещу Славия на четвъртфиналите след 2:1 на стадион „Локомотив“.

Старши треньорът Станислав Генчев сподели, че всички в Локомотив мечтаят да спечелят трофея.

Купата на България е престиж за всеки един отбор. Нашата цел да стигнем до полуфинал беше изпълнена. Всички сме много щастливи, но все пак сме професионалисти и след три дни ни предстои нов мач. Мачовете със Славия носят по-особен зарад. Имахме леко психологическо предимство заради победата в първенството.

Когато всичко свършва добре, нямам забележки. Всички в клуба мечтаем да спечелим Купата на България, но това е доста трудна цел. Може да се постигне с много работа и концентрация от всички. На три мача сме от спечелването на трофея. Щом сме стигнали дотук, сме длъжни да се пробваме да спечелим. Какво ще се случи, ще видим след месец“, коментира Генчев.

Мнението си за инфарктната победата даде на столичните „железничар“ даде и Мартин Райнов. Полузащитникът отбеляза победния гол и се превърна в герой за тима.

„Знаехме, че този мач ще е много важен за нас. Двубоят беше равностоен в края и победихме. Трябва да поздравим всички момчета, защото те се бориха 90 минути. Всеки гол е важен“, заяви Райнов.