Приказката на Клаксвик продължава

Галатасарай отказа кошмара на Лудогорец

Сензацията от Фарьорските остров - Клаксвик, продължава да пише своята футболна приказка.

Тимът от остров Борой спечели първия мач срещу Молде от квалификациите в Шампионската лига с 2:1 и си осигури предимство преди реванша.

Молде откри в началото на второто полувреме. В 48-ата минута гостите организираха постепенна атака, топката стигна до Мартин Линес, който веднага подаде за Магнус Ейкрем, а той от движение засече за 0:1.

Клаксвик реагира и в 64-ата минута възстанови равенството. Арни Фредериксберг отбеляза красив гол, стреляйки в близкия ъгъл от невъзможна позиция отдясно на наказателното поле.

В 86-ата минута домакините стигнаха и до пълен обрат, а героят отново бе Фредериксберг, който отбеляза втори ювелирен гол.

Галатасарай отнесе в Любляна Олимпия с 3:0. Актюркоглу вкара първия гол през първото полувреме, а през второто във вратата на кошмара на Лудогорец се разписаха още Мертенс и Дервишоглу.

Бачка Топола претърпя тежко поражение с 0:3 като гост на Брага, а ПСВ нямаше проблеми с Щурм - 4:1. Раков се наложи с 2:1 над Арис Лимасол, а в мача между Копенхаген и Спарта Прага нямаше голове - 0:0.