Сити подобри феноменален рекорд на Юнайтед в ШЛ (ВИДЕО)

Вижте репортажи от всички мачове в турнира тази вечер

Манчестър Сити разгроми с 5:0 гостуващия Спарта Прага в мач от третия кръг на основната фаза в Шампионската лига.

Така "гражданите" подобриха феноменален рекорд на местния си враг Юнайтед в турнира. Тимът на Пеп Гуардиола няма загуба във вече 26 поредни двубоя, включващи 18 победи и 8 равенства. "Червените дяволи" записаха серия от 25 срещи без поражение между 2007 и 2009 г.

Тази вечер, на Етихад Стейдиъм, Сити поведе още в 3' чрез Фил Фоудън. Англичаните се развихриха след почивката, когато по един гол вкараха Джон Стоунс (64') и Матеуш Нунеш от дузпа (88'), а на два пъти бе точен Арлинг Холанд (58' и 68').

За последния попаденията са под №20 и 21 за Сити в Шампионската лига и идват в 23-ия му мач. Само Рууд ван Нистелрой стигна до кота 20 по-бързо - в 21 двубоя с екипа на Манчестър Юнайтед.

След успеха Сити заема третото място с актив от 7 точки, докато чехите са 21-ви с 4. В четвъртия кръг "гражданите" гостуват на Спортинг Лисабон, а Спарта е домакин на приятната изненада Брест.

Всички останали резултати и голмайстори в Шампионската лига тази вечер:

Аталанта – Селтик 0:0

Брест – Байер Леверкузен 1:1
0:1 Флориан Вирц (24'), 1:1 Пиер Лес-Мелу (39')

Лайпциг – Ливърпул 0:1
0:1 Дарвин Нуниес (27')

Барселона – Байерн 4:1
1:0 Рафиня (1'), 1:1 Хари Кейн (18'), 2:1 Роберт Левандовски (36'), 3:1 Рафиня (45'), 4:1 Рафиня (57')

Атлетико Мадрид – Лил 1:3
1:0 Хулиан Алварес (8'), 1:1 Егон Жегрова (61'), 1:2 Джонатан Давид (74'-дузпа), 1:3 Джонатан Давид (89')

Залцбург – Динамо Загреб 0:2
0:1 Сандро Куленович (47'), 0:2 Бруно Петкович (84')

Бенфика – Фейенорд 1:3
0:1 Аясе Уеда (12'), 0:2 Антони Миламбо (35'),1:2 Керем Артюроглу (66'), 1:3 Антони Миламбо (90+2')

Йънг Бойс – Интер 0:1
0:1 Маркюс Тюрам (90+3')