Гимнастиците ни със Синдром на Даун с три медала от онлайн турнир в Русия

Емилиян Костадинов е първи на земя

Спортистите от Федерацията за адаптирана физическа активност Пламен Грозданов, Емилиян Костадинов и Рамонала Сикандер спечелиха три медала в онлайн състезание по спортна гимнастика "Купа на приятелството 2024", организирано и проведено от Руската федерация за спортисти с интелектуални увреждания.

Емилиян Костадинов спечели първо място в надпреварата на земя и трето в тази на висилка, където Пламен Грозданов завърши 4-ти. На прескок Рамонала Сикандер взе бронз.

Българските състезатели бяха поздравени и наградени лично от олимпийския вицешампион на висилка от олимпийските игри в Атланта 1996 и президент на Българската федерация по гимнастика Красимир Дунев и от Слав Петков - председател на Федерацията по адаптирана физическа активност (ФАФА).

В края на този месец националните ни състезатели по спортна и художествена гимнастика със Синдром на Даун, ще вземат участие в международния турнир, който ще се проведе в Осло.